polskie

Polskie kurorty: Busko

Prasówki

To wspaniałe uzdrowisko, na terenie którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Busko-Zdrój to nie tylko znany kurort.

Polskie kurorty: Busko

To także bardzo chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość turystyczna. Busko-Zdrój to rewelacyjne zagospodarowanie, a zwłaszcza rewelacyjna baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się poszczycić sporą liczbą pensjonatów, w których turyści mogą znaleźć tanie noclegi. W kurorcie tym czekają również wspaniałe sanatoria, które są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na terenie którego zwalczane są głównie schorzenia o charakterze reumatycznym a także choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Turyści mogą tu zwiedzić m. in. rewelacyjny Park Zdrojowy i wiele wartościowych willi. Zachwyca też zabytkowy kościół ponorbertański i wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To zabytki, którym z pewnością warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *